Gyógynövény tanácsadó
táv- és tantermi oktatás
TANFOLYAM IDŐPONTJA:
2024. szeptember 2. – 2024. október 31.
2025. április 22. – 2025. június 22.
A tanfolyam díja: 50.000,-Ft
Fűben, fában orvosság!
Amióta ember él a földön, vannak növények, melyek segítségével könnyíteni lehet a különféle testi tüneteken, bajokon. A növények, gyógynövények, fűszernövények, fák, gombák, virágok, körülvesznek bennünket, hatásuk egyértelműen kimutatható, így világszerte elismert természetgyógyászati módszerré vált. Hatásmechanizmusát tekintve fájdalomcsillapító, feszültségoldó, lazító, nyugtató, görcsoldó, méregtelenítő, beindítja a keringést, szabályozza a hormonháztartást, harmonizálja az emésztést, segíti beindítani a szervezet öngyógyító mechanizmusát.
Jelentkezés feltétele:
– érettségi
– kitöltött jelentkezési lap!!!
A képzés formája: kevert oktatási forma
Elmélet – távoktatás, részben egyéni felkészüléssel
Gyakorlat – 20 órás gyakorlati oktatás tanteremben és gyógynövénykertben terepgyakorlattal
Gyakorlati órákon kötelező megjelenni.
Képzés célja: A gyógynövény és fűszernövény ismereteinek elsajátítása, apiterápia és aromaterápia megismerése, ezeknek használata a hétköznapokban.
A képzés díja tartalmazza a képzéshez szükséges tananyagot.
Fizetési mód:
Átutalás esetén: Varázsliget Bt. 11735036-20058706 számlaszámra.
Személyesen: előre egyeztetett időpontban vagy a tanfolyam napján.
Részletfizetést igénybe lehet venni.
Záró számonkérés: gyakorlati feladat megoldása
A tanfolyam elvégzéséről a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszer által, egyedi sorszámmal ellátott tanúsítvány kerül kiállításra.
A tanfolyam tematikája:
1. A fitoterápia általános ismeretei. A fitoterápia története. A gyógynövények jellemzői és felosztása. Oki és tüneti kezelések, a receptúra készítésének szabályai. A gyógynövények ellenjavallatai és mellékhatásai. Apiterápia fogalma, javallatai, ellenjavallatai. A gyógynövények alkalmazási módjai. Az aromaterápia hatásai, az illóolajok jellemzői. Gyógyító fűszernövények és gyógyító tápláléknövények. A gyógynövény gyűjtésének, kezelésének szabályai. Életkori és élettani állapot szerinti javallatok és ellenjavallatok.
2. A fitoterápia hatóanyag szerinti ismeretei. Alkaloid, glükozid, csípős anyagokat, szerves savakat tartalmazó drogok jellemzése és fő felhasználási területei. Keserű anyag, szaponin, szénhidrát, kovasav, cserzőanyag, festék, vitamin, ásványi anyagot tartalmazó drogok jellemzése és fő felhasználási területei.
3. Gyógynövények felismerése, jellemzése, terápiás alkalmazási lehetőségei.
4. Fitoterápiás módszerek alkalmazása az egyes betegségeknél, mint légúti betegségekre ható, köhögéscsillapító, hurutoldó, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, immunerősítő gyógynövények. Étvágy- és emésztést javító gyógynövények. Gyomor- és bélnyálkahártya gyulladás, hasmenés esetén alkalmazható gyógynövények. Hashajtó hatású, máj- epe működését befolyásoló gyógynövények. Vizelethajtó, és vesekő betegségeknél alkalmazható gyógynövények. Húgyúti-, prosztata bántalmaknál, szív- és érrendszeri betegségeknél, reumás és ízületi bántalmaknál, nőgyógyászati és bőrbetegségek esetén alkalmazható gyógynövények. Idegrendszerre ható és hangulatjavító gyógynövények. A hasnyálmirigy működését befolyásoló gyógynövények és a cukorbetegség kezelése.
5. Apiterápia és aromaterápia.
A méz, a virágpor, a méhviasz, a propolisz, a méhkenyér, a méhméreg és a méhpempő apiterápiás jelentősége.
6. A gyakorlati foglalkozáson megtanuljuk a teák és a tinktúrák készítését. Megismerkedünk a növényekkel lelőhelyeiken.
Berek Ágota fitoterapeuta – természetgyógyász